Doğanın Lezzetlerini Sofranıza Taşıyoruz
350 ve üzeri alışverişlerinizde ücretsiz kargo

Virüslere Karşı Propolis

Virüslere Karşı Propolis

Arı kovanını korumak için üretilen propolis ; balmumu, uçucu yağlar, polen ve arı tükürüğü ile zenginleştirilmiş, çoğunlukla ağaçlardan, çalılardan ve çiçek tomurcuklarından elde edilen viskoz, reçineli bir maddedir. Şimdiye kadar, propolis'te 400'den fazla madde tanımlanmıştır ve bunların arasında bulunan flavonoidler, özellikle üst solunum yolu ile ilgili rahatsızlıkların semptomlarını azaltmada oldukça etkilidir. Propolis'in bu etken maddesi sayesinde virüslerin neden olduğu antiviral etkilere karşı iyileştirici özelliği kanıtlanmıştır. 

            Propolis, vücudun savunma mekanizmasını aktive eden değerli flavonoidlerin yanı sıra gerçek bir yeşil aşı görevi gören mineraller ve vitaminler içermektedir .  Ayrıca bir başka mucize etkisi de son bilimsel çalışmalarla doğrulandığı gibi, istilacı mikroorganizmaların yayılımını durduran etkisidir.


Propolis virüslere karşı savaşır ve enfeksiyon riskini azaltır.
 

            Genellikle kış mevsiminde yoğun soğuk, kirlilik ve stres sonucu ortaya çıkan bulaşıcı hastalıklar bizi soğuk algınlığı riskiyle karşı karşıya getirir. Yaşadığımız bu günlerde covid-19 'a karşı bağışıklık sistemimizi kuvvetlendirmek için Propolis en iyi müttefikimizdir. Aslında bu madde sadece virüslere karşı bir bariyer görevi görmekle kalmaz, vücudunuzu daha savaşçı hale getirir. Aynı zamanda halihazırda devam eden solunum yolu hastalıklarına, boğaz ve iltihaplanmalara karşı da savaşır.


Propolis solunum sistemi hastalıklarına iyi gelir.
 

Propolis, boğaz ağrısı ve öksürük gibi semptomlara sahip virütik hastalıkların tedavisini desteklemektedir.  Bu rahatsızlıkların ilk belirtileri ortaya çıktığında kullanılırsa, çok etkili bir şekilde mücadele edebilir. Ağız, mukoza zarları, hem akut hem de kronik soğuk algınlığı, bademcik iltihabı ve sinüzit, alerji, bronşit ve bronşiyal astım gibi hastalıklar için tıbba alternatif doğal bir mucizedir.


Propolis ve Bağışıklık Sistemi
 

            Propolis probiyotik ve immün sistemi uyarıcı bir etkiye ve birçok bakteri ve virüsün gelişimine karşı koyma kabiliyetine sahiptir. Yüksek besin değeri sayesinde vücudu güçlendirmeye ve hastalıkları önlemeye yardımcı olmaktadır. Ayrıca magnezyum, kalsiyum, çinko, B1, B2, B6 gibi vitaminler ve bağışıklık sistemini uyaran flavonoidler gibi mineraller bakımından zengindir.


Güvenli Satın Alma Rehberi
 

            Piyasada birçok farklı formülasyonlara sahip propolis satılmaktadır. Saf, işlemden geçmemiş olanını kullanmanız önerilir. Balkanbalevi 'nden satın alacağınız propolis arı çiftliğimizden gönderilmektedir. 

            Marketlerde, eczanelerde kullanıma hazır tentür (propolis özleri), tabletler, merhemler ve yağlar satılmaktadır. Ancak  bu ürünlerde propolis konsantrasyonu çok düşüktür. Bir tentürün en azından etkili olup olmadığını belirlemek için genel bir kılavuz olarak, içeriğindeki propolis yüzdesini ve titre edilip edilmediğini hesaba katmak gerekir. Çok düşük yüzdelere sahip veya çok fazla alkol içeren ürünlerden (% 50) kaçınılmalıdır. Boya içermemelidir. Propolisin doğal rengi koyu kahverengiye eğilimlidir. Çok sıvı ise, renkli su satın alırsınız. Lezzeti keskindir, ağızda aromasını hissedersiniz.

            Propolis 'in virüslere karşı etkisini tam olarak gösterebilmesi için mutlaka doğal ürünleri tercih edin.  

12 Nisan 2020

ÖNERİLEN ÜRÜNLER


Whatsapp